ست کردن رنگ خاکستری

 ست کردن رنگ خاکستری

ست کردن رنگ خاکستری ، شما تا چه اندازه به ست کردن لباس ها اهمیت می دهید؟ یکی از مهم ترین نکات برای داشتن استایلی شیک و زیبا توجه به ست کردن لباس ها با یکدیگر می باشد.
لباس پوشیدن شما نشانه ی شخصیت شماست و سلیقه ی شما را نشان می دهد.

اصول ست کردن رنگ ها :

همانطور که همه ی ما می دانیم بعضی از رنگ ها مکمل یکدیگر هستند. قرار گرفتن رنگ های مکمل در کنار یکدیگر می تواند ظاهری زیبا ایجاد کند. برای مثال رنگ های قرمز و سبز، زرد و بنفش، آبی و نارنجی مکمل هم می باشند.
یکی دیگر از انواع ست کردن ها، استفاده از رنگ های هم خانواده در کنار یکدیگر می باشد. برای نمونه رنگ قهوه ای روشن در کنار رنگ زرشکی بسیار زیبا می باشد.
در این قسمت ما شما را با رنگ های مناسب برای ست کردن با رنگ خاکستری آشنا خواهیم کرد.
همانطور که همه ی ما می دانیم خاکستری از دو رنگ سفید و سیاه تشکیل شده است. رنگ خاکستری مثل رنگ های اصلی خود قدرتمند نیست و نمی تواند به خوبی خودش را نشان دهد.

 

رنگ خاکستری :

رنگ خاکستری، رنگی کاملا خنثی است و با رنگ های مختلف قابل ست شدن می باشد. معمولا همه ی افراد رنگ های خنثی را با رنگ های شاد و روشن ترکیب می کنند. رنگ هایی هستند که ترکیب آن ها با رنگ خاکستری بسیار جذاب می باشد. رنگ خاکستری به خوبی با همه ی رنگ ها ترکیب می شود و می تواند به سمت سردی یا گرمی برود. استفاده از رنگ های سرد در لباس ها می توانند خسته کننده باشد، اما استفاده از رنگ های گرم باعث جذابیت استایل می شود.
رنگ خاکستری برای استایل های مختلف رسمی، مجلسی، اسپورت و… مناسب می باشد.

ست کردن آبی و خاکستری:

یکی از رنگ هایی که ترکیبی بسیار خوب با خاکستری می باشد رنگ آبی است. شما می توانید آبی های مختلف (آبی فیروزه ای، آبی کلاسیک، آبی آسمانی و…) را با خاکستری ست کنید. برای مثال پوشیدن مانتو، شومیز و هر لباس خاکستری رنگ با شلوار جین استایلی بسیار زیبا به وجود می آورد.

ست کردن بادمجونی و خاکستری:

استفاده از رنگ های بادمجونی و خاکستری می تواند ترکیب سنگینی ایجاد کند. افرادی که معمولا لباس های سنگین می پوشند می توانند از این ترکیب استفاده کنند. اگر به مهمانی رسمی دعوت شده اید و نمی توانید رنگ مناسب را انتخاب کنید پیشنهاد ما به شما رنگ بادمجونی و خاکستری می باشد.

ست کردن خاکستری با رنگ های شاد:

همانطور که گفته شد رنگ خاکستری، رنگی خنثی است و قرار گرفتن آن در کنار رنگ های شاد ترکیب زیبایی ایجاد می کند. برای حفظ تعادل می توانید رنگ خاکستری را در کنار رنگ های شاد استفاده کنید. رنگ خاکستری مثل رنگ سفید باعث بهتر دیده شدن رنگ های کناری خود می شود.

 

ست کردن رنگ خاکستری:

۱- رنگ خاکستری، رنگی بسیار تاثیر گذار و در عین حال خنثی می باشد. شما می توانید در کنار خاکستری از رنگ هایی شاد استفاده کنید و استایلی پر انرژی داشته باشید. استفاده از رنگ های سرد نیز استایلی ملایم برای شما ایجاد می کند.
۲- ترکیب خاکستری با همه ی رنگ ها می تواند قشنگ و جذاب باشد. یکی از مهم ترین نکات توجه به کم رنگ و پررنگ بودن رنگ ها می باشد. بهتر است خاکستری پررنگ را با رنگ های کم رنگ و خاکستری کم رنگ را در کنار رنگ های پررنگ استفاده کنید.
۳- همانطور که در قسمت بالا گفته شد، خاکستری از دو رنگ سفید و مشکی تشکیل شده است. رنگ خاکستری مثل رنگ سفید باعث بهتر دیده شدن رنگ های اطراف خود می شود. رنگ مشکی نیز باعث بالا رفتن تمرکز روی رنگ ها می شود و خاکستری نیز این خاصیت را دارد.
اگر دوست دارید استایلی پر هیجان داشته باشید می توانید از رنگ های خیلی شاد در کنار خاکستری استفاده کنید. هر چه رنگ های استفاده شده در کنار خاکستری تیره تر و کم انرژی تر باشد، ست سنگین تری ایجاد می کند.

منبع: https://www.pantone.com/color-of-the-year-2021

fatemeh

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *